Solární systém a krbová vložka pro rodinný dům

Adresa: RD Včelná

Instalace solárního systému na ohřev TUV, topení a krbové vložky do obývacího pokoje. V podkrovní koupelně byla instalována naše patentovaná nádrž FAT BOY. Samozřejmě jsme v rámci realizaci zákazníkovi z Včelné u českých Budějovic vyřídili dotaci NZÚ 2014 ve výši 105.000 Kč.

Chci také podobné řešení

Istalace systému pro solární ohřev vody, vytápění v kombinaci s krbovou vložkou pro rodinný dům ve Včelné nedaleko Českých Budějovic.

Ovládání systému je velice jednoduché. Akumulační nádrž je ohřívána sluníčkem ve slunečných dnech. Když slunce nesvítí, je možné ji ohřát krbovou vložkou s výměníkem. Pokud bude nádrž studená (neohřeje ji ani slunce ani krb) a je požadavek na topení od pokojového termostatu, sepne automaticky plynový kotel a dům dotopí. Teplá užitková voda je ohřívána také sluncem, krbem i plynem přesně v tomto ekonomickém pořadí.

Součástí naší dodávky byla i automatická regulace hoření s barevným dotykovým displejem umístěným vedle krbu. Tato regulace sama reguluje množství vzduchu přiváděného do ohně pomocí servoklapky na vzduchovém přívodu. Prodlužuje tak intervaly přikládání a snižuje spotřebu dřeva. Navíc vždy víte, jaká je teplota v nádrži a zda ještě topit. Když se krb roztápí, otevře přívod vzduchu na maximum a naopak později jej přivře, abyste nepouštěli teplo do komína. Ke krbům také vždy dodáváme ve standardu zálohovaný zdroj napájení pro případ výpadku napájení, abyste nemuseli vynášet žhavé kusy dřeva z krbu, když vypadne dodávka elektřiny.

Dotace od státu 105 000 Kč = NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM

Fotogalerie

 

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Zpět na reference

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.