Přebytky do DS 

Přebytky energie z fotovoltaické elektrárny (FVE) mohou jejich majitelé se svolením distributorů, jako je například E. ON, ČEZ, PRE, připojit na rozvodnou distribuční síť (DS) a dodávat je do ní. Připojení k rozvodné síti nabízí řadu výhod. Za prvé se celý systém výrobních zdrojů elektřiny decentralizuje, za druhé se posilují stávající zdroje celé soustavy a především jde o ekologický způsob získávání elektrické energie.


Přebytky do DS jsou vykupovány především ze solárních systémů, které jsou umístěny na rodinných domech nebo na průmyslových budovách. Někdy ani majitel nevyužívá vyrobené elektrické energie a přímo vše dodává do distribuční sítě, což značně usnadňuje novela energetického zákona zaměřená na solární panely na střechu.  


Podle zákona č. 180/2005 Sb., o podpoře výrovy elektřiny z obnovitelných zdrojů energie (zákon o podpoře využívání obnovitelných zdrojů), má každý, kdo vyrábí elektrickou energii prostřednictvím obnovitelných zdrojů a dodává její přebytky do DS, nárok na tzv. zelený bonus

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.