Odvzdušnění podlahového topení

Stejně jako u klasického topení, kde probíhá vytápění prostřednictvím ohřáté topné vody, potřebuje odvzdušnění i teplovodní podlahové topení. Jak na to? Nejlépe je pozvat odborníky ze specializované firmy. Pokud se domníváte, že celou věc zvládnete sami, zde je návod.

Jak odvzdušnit podlahové topení?

Pro odvzdušnění celého systému podlahového topení zavřete všechny větve a vypněte oběhové čerpadlo. K odvzdušnění podlahového topení slouží ventily na rozdělovači, kterými uzavře všechny okruhy. Dále budete potřeboval dvě hadice. Připojte první hadici na horní těleso rozdělovače a druhou na dolní těleso rozdělovače.

Poté pusťte vodu do podlahového topení a otevřete jeden z okruhů a nezavírejte ho, dokud z dolní hadice nebude souvisle vytékat voda. Stejný postup opakujte u všech okruhů. Nakonec po odpojení spodní hadice celý systém podlahového topení dotlakujte na 1,5 bar.  

Problém může někdy nastat u ventilu na odvzdušnění podlahového topení, který se může zaseknout. V tom případě ho povolte a zmáčkněte pružinku. Při dopouštění vody, které se provádí jednou za čas, si dávejte pozor na prasknutí topení v důsledku příliš velké četnosti dopouštění. Nejlépe bude se o odvzdušnění podlahového topení poradit s firmou, které ho instalovala.         

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.