Topný a chladicí systém s vnitřní a venkovní jednotkou 

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-S je alternativně k dostání buď jako zdroj, který slouží pouze pro vytápění, nebo jako zdroj pro vytápění a chlazení. Vitocal 200-S využívá teplo obsažené ve venkovním vzduchu. Instalace venkovní jednotky, která je odolná proti vlivům počasí, se dá přizpůsobit daným okolnostem a kompaktní rozměry umožňují snadnou montáž i na venkovních stěnách. Možné je rovněž umístění vedle domu nebo na ploché střeše. 

  Tepelné čerpadlo Venkovní jednotka Vnitřní jednotka

Vnitřní jednotka se jako každé jiné topné zařízení instaluje ve sklepě nebo v technické místnosti domu. Obsahuje potřebnou hydrauliku, výměník tepla, čerpadlo topného okruhu a 3-cestný přepínací ventil pro komfortní vytápění a ohřev teplé vody. Lze volit typ AWS AC s integrovaným třístupňovým průtokovým ohřívačem topné vody.

V létě lze tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-S, typ AWS AC využít i pro chlazení místností. K tomu lze využít ventilátorové konvektory nebo podlahové topení. K dispozici je varianta s integrovaným bojlerem pro instalace s nedostatkem místa nebo závěsná vnitřní jednotka s 300 litrovou nádrží pro umístění zvlášť (viz obrázek nahoře). Vnitřní jednotka je v tomto případě stejně velká jako běžný plynový kotel.

Efektivní a hospodárné tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-S pracuje velmi hospodárně v provozu s částečným zatížením. K tomu zařízení plně využívá výhody DC inverteru. Ten na základě modulovaného způsobu provozu přesně přizpůsobuje výkon kompresoru aktuální potřebě a udržuje tím požadovanou teplotu. 

V průběhu modernizace je splitové tepelné čerpadlo velmi vhodné pro efektivní bivalentní provoz. Zde zůstává stávající zařízení dále v provozu pro pokrytí špičkových zatížení.

Tichý provoz díky regulaci řízení otáček

Modulovaný provoz tepelného čerpadla Viessmann Vitocal 200-S redukuje časté zapínání a vypínání. Kromě toho je ventilátor a kompresor s řízením otáček výrazně tišší než trvalý provoz na nejvyšším stupni. Můžete si tak například nastavit, aby tepelné čerpadlo a ventilátor v noci běželo na nižší otáčky a snížit tak jeho hlučnost

Komfortní regulace Vitotronic 200

Tepelné čerpadlo VIESSMANN 200-S má v sobě integrovanou regulaci Vitotronic, která nejenže umožňuje komunikovat s ostatními zařízeními VIESSMANN, ale také umí ovládat až 3 topné okruhy se směšovačem, ohřev teplé vody, solární systém či zužitkovat přebytky z Vaší fotovoltaické elektrárny. Navíc je možné dokoupit modul pro bezdrátové ovládání tepelného čerpadla z pohodlí Vašeho obývacího pokoje, nebo modul pro dálkovou správu přes internet, díky které můžete celý topný systém včetně řízení tepelného čerpadla ovládat přes mobilní telefon, tablet nebo počítač. 

 Regulace Vzdálený přístup Vzdálený přístup

 Možnost prodloužení záruky se servisní smlouvou na 5 let! 

U tohoto produktu máte možnost získat rozšířenou komplexní 5letou záruku

Profitujte z těchto výhod:

 •  Cenově zajímavé tepelné čerpadlo vzduch/voda s topnými výkony od 3 do 10,6 kW (vzduch 7 °C/voda 35 °C v nominálním bodě provozu)
 • Regulace výkonu a DC inverter pro vysokou efektivitu v provozu s částečným zatížením
 • Nízké provozní náklady díky vysoké hodnotě COP (COP = Coefficient of Performance) podle normy EN 14511: až 4,6 (vzduch 7 °C/voda 35 °C) a až 3,5 (vzduch 2 °C/ voda 35 °C)
 • Maximální výstupní teplota: až 55 °C při venkovní teplotě –15 °C
 • Venkovní jednotka s výparníkem odolná proti povětrnostním vlivům, kompresor, expanzní ventil a ventilátor
 • Vnitřní jednotka s čerpadlem topného okruhu, výměník tepla, 3-cestný přepínací ventil, pojistná skupina a regulace, u verze vytápění/chlazení s integrovaným průtokovým ohřívačem topné vody
 • Regulace tepelného čerpadla Vitotronic 200 se snadnou obsluhou a grafickým displejem se srozumitelným textem
 • Komfortní díky reverzibilnímu provedení, které umožňuje topení a chlazení
 • 5-letá záruka
 • Rozsáhlá síť servisních techniků VIESSMANN
 • Ideální pro kombinaci se solárními kolektory či fotovoltaickými panely
 • Jednoduchá, rychlá a tudíž levná instalace, díky integraci všech prvků topného systému, včetně vysoce účinného elektronického oběhového čerpadla do vnitřní jednotky tepelného čerpadla (neplatíte další náklady při instalaci tč)

Pokud máte zájem o tepelné čerpadlo, zde najdete více podrobnějších informací nebo nás přímo kontaktujte! 

 

 

 

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.