Tepelná čerpadla - diskuze

Otázka: Jaké jsou Vaše zkušenosti s tepelnými čerpadly?

Odpověď: V dnešní době se jedná o nejpopulárnější řešení vytápění domu. Technologie tepelných čerpadel se za posledních 10 let hodně zlepšila a tak jsou dnes již tepelná čerpadla velice tichá, účinná a tudíž úspormá, mají jednoduché intuitivní ovládání, téměř vždy jsou připojena k internetu a je tak možné je na dálku ovádat ale i sledovat a odhalit případné závady či poruchy dříve než se to projeví na komfortu vytápění domu. Také jsou tepelná čerpadla levnější než tomu bylo dříve. 

Tomáš Kopecký, 2K Energy s.r.o. 

Otázka: Tepelné čerpadlo nebo elektrický kotel? Vyplatí se čerpadlo?

Odpověď: Rozhodně se vyplatí tepelné čerpadlo. To totiž spotřebuje v porovnání s elektrokotlem jen 1/3 elektrické energie. Rozdíl v provozních nákladech se tak vrátí za 3-5 let. 

Tomáš Kopecký, 2K Energy s.r.o. 

Otázka: Tepelné čerpadlo nebo plynový kotel?

Odpověď: Na tuto otázku neexistuje jednoduchá odpověď. Plynový kotel bývá levnější na pořízení obzvláště u větších domů, kde je potřeba větší výkon. U menších domů nízkoenergetických a pasivních se rozdíl v pořizovací ceně zmenšuje, jelikož k plynovému kotli je třeba přičíst cenu plynové přípojky. Rozdíl v provozních nákladech je cca 30% ve prospěch tepelného čerpadla.

Tomáš Kopecký, 2K Energy s.r.o. 

Otázka: Lze využít tepelná čerpadla v kombinaci s litinovými radiátory?

Odpověď: V některých případech to možné je, v některých je třeba alespoň některé radiátory vyměnit. Vždy závisí na individuálním posouzení. 

Tomáš Kopecký, 2K Energy s.r.o. 

Otázka: Vyplatí se místo klasického boileru tepelné čerpadlo?

Odpověď:  Většinou ano, pokud se jedná o místo s větším odběrem teplé vody tak vždy. Pokud je odběr vody menší, je lepší tepelné čerpadlo využít na ohřev vody i vytápění. 

Tomáš Kopecký, 2K Energy s.r.o. 

Zeptejte se nás jak ušetřit s tepelnými čerpadly!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.