Vakuové solární kolektory

Vakuové solární kolektory využívají vakuového řešení, tedy systému pro eliminaci ztrát tepelné energie. Solární kolektory využívají dopadající sluneční záření a v tzv. absorbéru ho přeměňují na teplo. Tepelná energie je dále skrze potrubí pomocí teplo vodící látky přenesena až na místo spotřeby.

Solární kolektory na ohřev vody

Vakuum, které se nachází po celém objemu solárního kolektoru, zabraňuje úniku tepelné energie do okolního prostředí, což zajišťuje komfortní teplo i za nízkých venkovních teplot a při nižším slunečním svitu. Solární kolektory jsou využívané na ohřev užitkové vody nebo otopné vody na vytápění domácnosti.

Uvnitř solárních kolektorů se nachazí měděná trubička, která vstřebává tepelnou energii ze Slunce a předává ji teplonosné kapalině. Ta ji svede do výměníku pomocí oběhového čerpadla a následně v akumulačním zásobníku dochází k ohřevu vody.     

Druhy solárních kolektorů

Vakuové solární kolektory se dělí na trubicové solární kolektory a ploché deskové kolektory podle systému, který využívají k získání sluneční energie. 

Druh solárního systému má také vliv na účinnost solárních panelů, která se liší na základě využité technologie. 

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.