Účinnost solárních panelů

Účinnost solárních panelů je hlavním kritériem při výběru. Jde vlastně o schopnost, co nejvíce využít sluneční energii dopadající na Zemi a přeměnit ji na tepelnou energii. Účinnost se také liší podle využité technologie solárních kolektorů.

Výrobci uvádí na svých výrobcích nejčastěji maximální účinnost, které solární panely dosahují v případě optimálních podmínek. Maximální účinnost solárních panelů se pohybuje kolem 75-85%, když je slunečné a teplé počasí. Během roku se však účinnost snižuje v závislosti na intenzitě slunečního záření a venkovní teplotě.

Vakuový kolektor návratnost investice

Dalším důležitým kritériem pro pořízení solárního kolektoru je návratnost počáteční investice, která je ovlivněna nastavením systému a také podmínkami dané lokality, kde je umístěn. Návratnost solárních kolektorů se bez dotací pohybuje v rozmezí 5 až 15 let. S využitím dotace na solární panely se počáteční investice vrací od 1 roku až do 3 let.      

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.