Solární systém

Solární systémy

Solární systémy jsou využívány pro získávání energie ze slunečního záření, kterou následně ohřívají vodu (přeměna na teplo), nebo ze které vyrábí energii elektrickou. Solární systémy, které se využívají na ohřev vody, jsou označovány také jako tzv. fototermické systémy.

Solární systémy na ohřev vody

Fototermické solární kolektory mohou ohřívat jak užitkovou vodu, tak také otopnou vodu. Úspora se solárními systémy je okolo 60% energie potřebné pro ohřev TUV a topení. Zbylých 40% musíme doplnit nějakým bivalentním zdrojem (elektrokotel, bojler, plynový kotel, kotelna tuhá paliva).

Fotovoltaické systémy

Naproti tomu existují fotovoltaické solární systémy, které přeměňují sluneční energii na elektřinu prostřednictvím fotovoltaických článků, které jsou spojeny do solárních panelů. Jejich účinnost se pohybuje kolem 17-25%.

Využijte dotace na solární panely v programu Nová zelená úsporám a zjistěte, kolik ušetříte! Pohlédněte si ceny solárních panelů, které obsahují řadu výhodných balíčků.

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.