Solární panely

Chcete také ušetřit na nákladech za energii? Proč nevyzkoušet například solární panely, které využívají sluneční energii, která dopadá denně na Zemi, a můžete ji navíc využívat zcela zdarma. Existují dva způsoby, jak solární panely můžou pracovat a jak je možné je využívat. Prvním typem jsou fototermické solární panely (FT), které se využívají k ohřevu teplé užitkové nebo otopné vody. Druhou možností jsou fotovoltaické solární panely (FV), které vyrábí elektřinu.

Solární panely

Solární panely na ohřev vody

Fototermický solární panely přeměňují sluneční energii na teplo. Solární panely na ohřev vody, ať už užitkové nebo otopné na vytápění, jsou nejúčinnější od jara do podzimu. Během léta je dokonce žádoucí mít k solárnímu systému připojený zásobník – akumulační nádrž, protože není možné využít všechnu energii, kterou solární kolektory vytvoří.

Solární panely na výrobu elektřiny

Solární panely na výrobu elektřiny se skládají z fotovoltaických článků, které mají velmi dlouhou životnost a lze je spojit do různých celků. Nejčastějším typem fotovoltaických panelů jsou křemíkové. Při dopadu slunečních paprsků na solární panel vzniká energie, která je přeměněna na stejnosměrný proud, který je následně v měniči přetransformuje na střídavý a putuje do sítě.

Solární panely jsou jedním ekologických systémů, které využívají obnovitelných zdrojů energie, a proto se také na ně vztahuje finanční podpora v programu Nová zelená úsporám. Se získáním dotace na solární panely Vám rádi pomůžeme.    

Přejít na ceník solárních panelů včetně nabízených balíčků.

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.