Kondenzační plynové kotle

Princip kondenzačního kotle

Plynové kondenzační kotle pracují na principu přeměny plynu na teplo. Při spalování palivového plynu v kotli vznikají tepelné spaliny tzv. latentní teplo, které má schovanou tepelnou energií. Kondenzační plynové kotle tuto odpadní energii využívají na rozdíl od obyčejných plynových kotlů, kde uniká do komína. 

Používáním plynového kondenzačního kotle aktivně přispíváte k ochraně ovzduší a životního prostředí a to díky jeho efektivitě a bezkonkurenční účinnosti až 98% při přeměně zemního plynu na teplo. Plynové kondenzační kotle Viessmann mají budoucnost již zabudovanou v sobě. Díky regulaci Lambda Pro Control se plynové kondenzační kotle automaticky nastaví na všechny druhy plynu – včetně příměsi bioplynu. Tím na celé čáře splňují mnohokrát formulované požadavky na topné technologie, které chrání cenné zdroje. 

 

Kondenzační plynový kotel Kondenzační plynový kotel Kondenzační plynový kotel

Výhody kondenzačního plynového kotle

Mezi hlavní výhody kondenzačního plynového kotel patří jeho šetrnost a to nejen ve spotřebě paliva, ale zároveň k životnímu prostředí. Díky využití odpadní tepelné energie, která ostatním kotlům uniká, spotřebujete méně paliva až o 30%. Plnyvé kondenzační kotle mohou být využívány i na ohřev teplné vody.
Provoz kondenzačního plynového kotle je také oproti běžným kotlům mnohem ekologičtější a ohleduplnější k životnímu prostředí. Jejich emise jsou ve srovnání s jinými plynovými kotli až o 70% nižší. Kondenzační plynové kotle Viessmann přispívají k ochraně ovzduší se zachováním Vaší tepelné pohody.   

Dotace na kotle

Získejte dotace na kotle na tuhá paliva a plynové kotle, kde již od roku 2015 není nutné vypracovat projekt ani odborný posudek! Obraťte se na společnost 2K Energy s.r.o., kde Vám zpracujeme dotace ZDARMA při koupi kotle od nás!!! 

Ve společnosti 2K Energy s.r.o. zákazníkům nově nabízíme prodej našich výrobků na splátky bez navýšení. Prodej na splátky s 0% navýšením se vztahuje na celý sortiment nízkoenergetických systémů vytápění. 

Zeptejte se nás jak ušetřit s plynovými kotli!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.