Zelená úsporám 2017

Nový rok 2017 je tady a s ním také možnost opět zažádat o finanční podporu v programu Nová zelená úsporám. Od 9. ledna 2017 bude zahájen příjem žádostí s dotacemi zaměřenými na nízkoenergetické bytové domy po celé České republice. Dotace na rodinné domy v rámci programu Nová zelená úsporám běží kontinuálně dále.

Nová zelená úsporám 2017

Mezi novinky v programu Nová zelená úsporám pro rok 2017 patří rozšíření finančně podporovaných opatření, jakými je zřízení zelených střech a využívání tepla z odpadních vod. Dotace jsou určeny pro bytové i rodinné domy.  

Dotace pro rodinné domy

Kontinuální výzva v programu Zelená úsporám pro vlastníky a stavebníky rodinných domů umožňuje čerpání finanční podpory až do 31. prosince 2021. Dotace na rodinné domy mohou být čerpány na výměnu neekologických vytápěcích systémů a na snížení energetické náročnosti domu.

V rámci dotace na rodinné domy v programu Nová zelená úsporám 2017 si můžete zažádat o finanční podporu na solární systémy, tepelná čerpadla, podlahové topení a nově například i na zelenou střechu. Maximální výše dotace pro rodinné domy je stanovena až na 50% způsobilých výdajů.    

 

Dotace na bytové domy

Od ledna 2017 běží již 3. výzva pro bytové domy v historii , která je určena pro vlastníky a spoluvlastníky bytových domů. První a druhá výzva byly určeny prozatím pouze pro bytové domy na území hlavního města Praha. V nové výzvě jsou připraveny finance v programu Nová zelená úsporám již pro celou Českou republiku . 

Jak jsme Vás už informovali dříve, je dotace na bytové domy určena ke snížení energetické náročnosti stávajících budov, výměnu neekologických zdrojů tepla na vytápění bytových domů. Podávání žádostí v rámci programu Nová zelená úsporám na bytové domy po celé ČR je aktuální od 9. ledna 2017.

Zelená úsporám podmínky 2017

Pokud si nevíte rady, neváhejte a obraťte se na nás! S podáním žádostí na dotace již máme řadu zkušeností a vše za Vás rádi obstaráme. Začneme od výběru vhodného řešení na úsporu energie Vám na míru, přes splnění závazných podmínek ke kladnému vyřízení žádosti až po získání dotací v programu Zelená úsporám 2017.

 

Dotace je možná pouze v případě, pokud domácnost ruší kotel na tuhá paliva nebo elektrokotel. Není možné žádat o dotaci při změně starého plynového kotle za kotel kondenzační. 

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Zpět na aktuality

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.

 
Potřebujete ušetřit na energiích? Rádi Vám poradíme...
TOPlist