Výhody tepelného čerpadla

Proč vlastně využívat tepelná čerpadla? Jaké jsou jejich výhody kromě hlavního všeobecného cíle - úspory energie? Čtěte dál a dozvíte se celé seznam pozitiv a přidaných hodnot, který Vás přesvědčí o kvalitě tepelných čerpadel.

Výhody tepelných čerpadel

Jediná spotřeba elektrické energie u tepelného čerpadla je využita při kompresi, která je energeticky náročnější. Návratnost počáteční investice do tepelného čerpadla je velmi rychlá. Jde o bezobslužný a velmi hospodárný zdroj vytápění s nejlepším poměrem ceny a výkonu.


Tepelná čerpadla slouží k vytápění objektů i jako klimatizace k ochlazení, k ohřevu vody například i pro venkovní bazén. Tepelná čerpadla mohou být umístěná v rodinných domech, bytových domech, rekreačních objektech i komerčních a průmyslových prostorech. 

Energetické úspory

Mezi výhodu tepelného čerpadla číslo jedna patří jistě to, že jde o nízkoenergetický systém. Snadno tak ušetříte na nákladech za vytápění, protože tepelné čerpadlo čerpá energii, kterou mění na teplo, z okolního prostředí zcela zdarma.

Energetická nezávislost

Díky provozu tepelného čerpadla, který pokryje kolem 80% Vaší roční spotřeby tepla v domácnosti, budete nezávislí. Tudíž Vás neočekávané výkyvy v cenách na trhu energií nebudou budit ze spaní a přidělávat Vám vrásky na čele.

Ekologický provoz

Vzhledem k tomu, že je energie čerpána přímo z přírodních zdrojů bez zásahu do životního prostředí, je provoz tepelného čerpadla velmi ekologický. Mimo to jde o nízkoenergetický systém vytápění, který na rozdíl například od krbových kamen nevypouští nic do ovzduší.

Návratnost tepelného čerpadla

Úspora na nákladech za teplo a ohřev vody Vám brzy vykompenzuje počáteční větší investici do tepelného čerpadla. Proto se nenechte odradit cenou čerpadla a instalačními náklady, které se Vám vrátí v průměru okolo 5 let. Záleží však samozřejmě na typu tepelného čerpadla. 

Tepelná čerpadla patří doposud k jednomu z nejvíce ekonomických způsobů získání tepla. Jejich provoz je nízkoenergetický, ekologický a téměř bezúdržbový. Investice se Vám brzy vrátí, zvláště pokud požádáte o dotace na tepelná čerpadla v programu Nová zelená úsporám.  

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Zpět na aktuality

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.

 
Potřebujete ušetřit na energiích? Rádi Vám poradíme...
TOPlist