Solární panely na střechu

Ve snaze státu zlepšit situaci v oblasti životního prostředí dnes byla poslanci schválena změna, která má podpořit rozvoj obnovitelných zdrojů energie. Novinka se týká malých fotovoltaických elektráren, které jsou umístěny na střechách rodinných, bytových domů nebo na komerčních budovách.

Novela energetického zákona

Hlavní změnou u solárních panelů na střechu, kterou novela energetického zákona upravuje, že díky ní zmizí povinnost vlastnictví licence pro provoz malé fotovoltaické elektrárny do 10 kilowatt. Nápad pochází z pera Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, které se snaží nejen zajistit rozvoj alternativních zdrojů energie, ale také omezit nutnou byrokracii kvůli získání licence na Energetickém regulačním úřadu.  

Střešní panely mají zelenou

Nově tedy bude možné, aby každá domácnost prostřednictvím solárních panelů na střeše svého domu vyráběla nejen elektřinu pro vlastní potřebu, ale také budou mít možnost majitelé střešních panelů přebytky elektrické energie volně prodávat do distribuční sítě.

Právě dnes poslanci schválená novela energetického zákona by měla vejít v platnost 1.1.2016. Novinka se vztahuje se na všechny malé zdroje do 10 kilowattů. Zájemci o vlastní malou fotovoltaickou elektrárnu mají tedy jedinečnou možnost začít s přípravami a pořídit si solární panely na střechu rodinného domu, komerční budovy, garáže nebo chaty.

Nenechte se ujít příležitost být již od Nového roku energeticky soběstační. Protože stejně jistě jako, že Slunce vyjde každý den, se Vám tato investice do solární energie vyplatí!

Nové zelená úsporám se vztahuje také na solární systémy. Využijte dotace na solární panely. Rádi Vám s žádostí pomůžeme.  

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Zpět na aktuality

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.

 
Potřebujete ušetřit na energiích? Rádi Vám poradíme...
TOPlist