Návratnost tepelného čerpadla

Jedním z hlavních ukazatelů, zda se Vám tepelné čerpadlo vyplatí, je návratnost počáteční investice. Chcete přeci především ušetřit. Pokud si vyberete systém vhodný pro Vaši lokalitu, měla by se návratnost tepelného čerpadla pohybovat v rozmezí 3-8 let.

Ceny tepelných čerpadel

Nenechte se proto odradit poměrně vysokými cenami tepelných čerpadel a náklady spojenými s jejich instalací. Vyšší počáteční investice se Vám v případě správně vybraného typu tepelného čerpadla vyplatí. Díky úsporám za energii by se Vám měly náklady okolo 5 let vrátit a dále už budete pouze vydělávat.

Účinnost tepelného čerpadla

Jak dopředu poznáte účinnost tepelného čerpadla? Vy bohužel sami těžko, pokud nejste odborník. I když si načtete řadu publikací a recenzí, pro Vaše individuální potřeby v dané lokalitě bude nejlépe kontaktovat specializovanou firmu, která Vám připraví podklady pro nejvhodnější a nejúčinnější typ tepelného čerpadla.  

Dotace na tepelná čerpadla

Díky dotacím na tepelná čerpadla pak můžete snížit úroveň investice v počátku na minimum. V roce 2014 byla výše dotace až 75 000 Kč. Finanční prostředky ve výši 5 000 Kč můžete získat i na zpracování projektové dokumentace a odborného energetického posudku.

Chcete-li být mezi prvními, kdo získá dotace na tepelná čerpadla v programu Nová zelená úsporám, obraťte se na nás. Výzva pro rok 2015 by měla být zveřejněna v březnu 2015 a my Vám ve společnosti 2K Energy s.r.o. zatím připravíme potřebné žádosti a dokumentaci. Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem!     

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Zpět na aktuality

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.

 
Potřebujete ušetřit na energiích? Rádi Vám poradíme...
TOPlist