Kotlíková dotace ve výši 9 miliard Kč

Potřebuje Váš kotel vyměnit, protože je jeho provoz nevýkonný a neekologický? Chcete snížit Vaše výdaje za teplo? Využijte finanční podpory státu a získejte v rámci kotlíkové dotace 2017 až 127 500 Kč na nový ekologičtější zdroj vytápění.

V rámci ochrany životního prostředí v České republice vstoupil od roku 2014 v platnost zákaz prodávat kotle, které patří do 1. a 2. emisní třídy na základě zákona č. 201/2012 Sb. o ochraně ovzduší. Jejich provoz v domácnosti je možný ještě do roku 2022, kdy budou muset kotle jejich majitelé vyměnit, jinak mohou dostat pokutu až 50 tisíc korun.

Prodej kotlů 3. emisní třídy skončí od roku 2018 a o dva roky později bude zákaz prodávat i kotle patřící do 4 emisní třídy. Investice do výměny starého kotle na tuhá paliva za nový ekologičtější se Vám vyplatí i díky moderním technologiím, které umožňují efektivnější vytápění a úspornější provoz s nižšími náklady na palivo. Stát na podporu výměny starých zdrojů tepla za nové vyčlenil finance ve výši 9 miliard na tzv. kotlíkovou dotaci.  

Kotlíková dotace pro rok 2017

Kotlíková dotace je program, který podporuje výměnu neekologických kotlů za nové kotle splňující emisní nařízení pro ochranu ovzduší v České republice. Kotlíkovou dotaci ve výši 60 až 85% z maximální částky 150 000 Kč můžete získat na nákup nového automatického kotle v 5. emisní třídě za podmínky, že Váš dům splňuje energetickou účinnost C..  

Kotlíková dotace se v České republice prozatím týkala nejzatíženějších krajů se špatnými emisními výsledky jako například ve Středočeském kraji, Moravskoslezském kraji nebo Ústeckém kraji. Postupně by se však měla šance získat finanční podporu na výměnu kotle dostat do celé republiky.

První výzva pro kraje byla vypsána v polovině července 2015. Kraje žádají o peníze z evropských fondů, které následně přerozdělují přímo občanům v jednotlivých krajích. Program Kotlíková dotace poběží až do roku 2020 a rozdělí se vyčleněných 9 miliard korun. Veřejnost své žádosti, jejichž podmínky budou upřesněny jednotlivými kraji, bude moci podávat i v letošním roce. Ušetřit můžete až 127 500 Kč spolu s Kotlíkovou dotací 2017.   

Prohlédněte si, na jaké kotle se finanční podpora vztahuje: Kotlíková dotace - seznam kotlů.

Nová zelená úsporám 2017

Kromě kotlíkové dotace je možné využít finanční podporu na nákup nového ekologičtějšího zdroje vytápění v programu Nová zelená úsporám 2017, který je v současné době spuštěn. Příjem žádostí začal 22. října 2015 a bude pokračovat až do 31. prosince 2021 nebo do vyčerpání podpory.

V rámci oblasti C. Efektivní využití zdrojů energie se nabízí zájemcům o nový ekologický kotel finanční podpora až 50% způsobilých výdajů. Výzva se nevztahuje na majitele rodinných domů, kteří provedli výměnu po 15. červenci 2015 včetně, kteří mohou požádat o kotlíkovou dotaci. 

Získat dotace v programu Zelená úsporám by mělo být rychlejší a snadnější, jak úřady slibovaly. Žadatel nebude muset mít tolik dokumentů a administrační proces schvalování a vyplácení dotací by měl celý trvat pouze 9 týdnů.

To dokazuje i fakt, že na dotace na kotle na tuhá paliva již nově není třeba dokládat vypracovaný projekt a odborný posudek. Zato bude více kladen důraz na správnost zbylých dokumentů v žádosti o dotaci.

Ve společnosti 2K Energy s.r.o. máme řadu zkušeností s vyřizováním žádostí o dotace v programu Zelená úsporám nebo v rámci Kotlíkové dotace a rádi je za Vás při koupi nového kotle u nás vyřídíme za Vás zcela ZDARMA! 

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Zpět na aktuality

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.

 
Potřebujete ušetřit na energiích? Rádi Vám poradíme...
TOPlist