Kotle na kotlíkovou dotaci

Získat dotace na výměnu kotle můžete i v roce 2016. I nadále se Vám nabízí možnost získat finanční podporu od Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí České republiky v rámci kotlíkové dotace. Kotle na kotlíkovou dotaci bude možné vyměnit až do roku 2020.

Dotace na nový kotel až 85% výdajů

Kotlíková dotace je financována z Operačního programu Životní prostředí a podporuje výměnu starých kotlů na pevná paliva za nové zdroje vytápění, které jsou energeticky méně náročné, a jejich provoz je ohleduplný k životnímu prostředí. Nejedná se, ale jen o výměnu za nové kotle na kotlíkovou dotaci, ale třeba i o tepelná čerpadla, solární systémy. Podmínkou je, že musí být instalovány pouze odborníky s platným osvědčením.  

Finanční dotace v rámci kotlíkové dotace se ale vztahují také například na náklady za rekonstrukci topné soustavy nebo na profesionální služby při zpracování dokumentace. Program je možné využít i na zateplení střechy nebo výměnu oken v rámci snížení energetické náročnosti budovy.

Seznam kotlů pro kotlíkovou dotaci

Dotace na nový kotel se v rámci kotlíkové dotace lze žádat na výměny provedené po 15. červenci 2015. Kotle na kotlíkovou dotaci mohou být proplaceny až ve výši 85% uznatelných výdajů. Nově budou z kotlíkové dotace podporovány pouze obnovitelné zdroje energie jako kotle na biomasu, peletové kotle, solární systémy nebo tepelná čerpadla. Evropská komise vyjmula do současnosti podporované kolte na uhlí, plynové kotle a kombinované kotle. 

Maximální výše dotace na nový kotel:

  • Kotle pouze na biomasu, tepelná čerpadla – maximální výše dotace na nový kotel 80%
  • Kotle na biomasu a uhlí, plynové kotle – maximální výše dotace na nový kotel 75%
  • Kotle pouze na uhlí – maximální výše dotace na nový kotel 70%

Oblasti s vysokým znečištěním ovzduší mají nárok dalších 5%. Seznam kotlů a dalších ekologických zdrojů vytápění, pro které můžete získat finanční příspěvek, najdete zde: Kotlíková dotace – seznam kotlů

Vedle Kotlíkové dotace je možné získat také dotace z programu Zelená úsporám, kde je možné žádat finanční příspěvek, jak pro rodinné domy po celé České republice, tak pro bytové domy zatím pouze v Praze. Obraťte se na nás a my Vám s žádostí a veškerou dokumentací pomůžeme! 

Navýšení o 300 milionů korun

Aktuálně bylo přislíbeno dalších 300 milionů korun na navýšení kotlíkové dotace v jednotlivých krajích. Kotlíková dotace se bude vztahovat nově pouze na nejekologičtější obnovitelné zdroje, kam patří kotle na biomasu, na pelety, solární systémy a tepelná čerpadla.

Další vlna kotlíkové dotace 2016 by měla být spuštěna ještě letos na podzim. Termín druhého kola vypsali například v Plzeňském kraji na 19. 9. 2016 a dále Pardubický, Jihomoravský a Středočeský kraj na 3. 10. 2016. 

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Zpět na aktuality

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.

 
Potřebujete ušetřit na energiích? Rádi Vám poradíme...
TOPlist