Jak zapojit akumulační nádrž?

Akumulační nádrž je zařízení, které pomáhá v hospodaření s teplem a tepelnými zdroji. Akumulační nádrž lze použít nejen ve firemních prostorech, ale i v domácích podmínkách a může být napojena na velké množství tepelných zdrojů (solární panely, krb, kotel na tuhé palivo, tepelných čerpadel a další).

Správné zapojení akumulační nádrže je velmi důležité pro ukládání přebytků tepelné energie, kterou lze v budoucnu využít, aniž by byl použit primární tepelný zdroj. Akumulační nádrže v zásadě zásobárny teplé vody, která je ohřívána při přebytku tepla vytvořeného zdrojem tepla. Tato zásobárna teplé vody je potažena izolační vrstvou, která zabraňuje chladnutí vody a zajišťuje tak její použití v budoucnu. Více o tom, jak funguje akumulační nádrž najdete v sekci Novinky!

Zapojení akumulační nádoby

Při zapojování vznikají dva okruhy, kdy jeden je topný a přivádí teplo do místnosti, pokud klesne teplota určená termostatem. Druhý okruh je vytápěcí, který je nastaven na zdroj tepla, a jeho přebytky jsou ukládány v akumulační nádrži. Zapojení akumulační nádrže může být provedeno v tlakovém i beztlakovém obvodu.

Při volbě uzavřeného netlakového topného systému je používána nádrž s výměníkem, jeho pomocí můžeme zapojit netlakovou akumulační nádrž do tlakového topného systému. Množství výměníků se liší podle počtu vstupních a výstupních obvodů. Pro zapojení akumulační nádrže se používají maximálně čtyři výměníky a jejich velikost určí odborník.

Akumulační nádrž schéma zapojení

Akumulační nádrže FAT BOY a BIG BOY včetně jejich zapojení nejsou složité. Ke každé nádrži je dodáván manuál, podle kterého úspěšně zapojíte nádrž. Stačí si pouze vybrat vhodné místo, kam se nádrž velikostně vejde a postupovat podle přiloženého manuálu včetně schéma zapojení.

Zapojení akumulační nádoby takovýchto nádrží je mnohem jednodušší, jelikož se dají sestavit až na požadovaném místě v budově.

Akumulační nádrže  - zapojení bod po bodu

 1. Připravte si díly, sešroubujte spodní kříž a hliníkové tyče.
 2. Připevněte spodní díl izolace na hliníkové tyče a vložte protiskluzové dno.
 3. Navlékněte plastový vak.
 4. Připevněte plastové dno do vaku.
 5. Vložte hliníkový kruh do horní části vaku.
 6. Vložte nerezový koš s výměníkem do vaku.
 7. Podle velikosti nádrže nasaďte další izolační díly.
 8. Namontujte víko.
 9. Přišroubujte menší kruh k hliníkovým tyčí.
 10. Instalujte ucpávky nevyužitých prostupů vrchního izolačního dílu, instalujte teploměr a odpouštění vody.
 11. Zakryjte nádrž vrchním izolačním víkem.

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Zpět na aktuality

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.

 
Potřebujete ušetřit na energiích? Rádi Vám poradíme...
TOPlist