Jak velkou akumulační nádrž?

Mezi velmi často pokládané dotazy ohledně akumulačních nádrží patří především ta, kterou si klademe hned na počátku našeho výběru. Jak velkou akumulační nádrž bych měl koupit pro náš dům? Velikost akumulační nádrže se odvíjí od řady proměnných.

Důležitými informacemi pro výběr akumulační nádrže jsou především zdroj tepla a výkon vytápěcího systému. Tvůrcem tepelné energie může být krb, tepelné čerpadlo, kotel na tuhá paliva nebo solární panely. Jednotlivé položky se liší svým výkonem, který je třeba znát.

Dále je důležité zvážit, co bude akumulační nádrž dále vytápět? Jestli bude pouze sloužit pro ohřev vody nebo bude vytápět celý dům? I zde existují možnosti, které byste měli posoudit, jako je velikost domu a jeho tepelné ztráty nebo počet osob v domácnosti, které budou teplou vodu využívat.

Objem akumulační nádrže se pohybuje od 500 do 5000 litrů. Velikost nádrže v litrech lze přibližně určit vynásobením 50 litrů výkonem topného systému. Například akumulační nádrž 1000 l je vhodná pro plynový kotel o výkonu 20 kW.

Dále existují varianty s různým počtem výměníků, s různou tloušťkou izolační vrstvy na stěnách a víku. S výběrem velikosti a typu akumulační nádrže je nejlepší se obrátit na odborníky, kteří se pohybují v oboru a během chvíle zváží všechna pro a proti, aby našli řešení Vám šité na míru.    

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce s akumulačními nádržemi!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Zpět na aktuality

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.

 
Potřebujete ušetřit na energiích? Rádi Vám poradíme...
TOPlist