Dotace na tepelná čerpadla

Plánujete změnit Váš dosavadní systém vytápění za nízkoenergetické řešení v podobě tepelného čerpadla? A víte, že máte nárok na finanční dotaci v programu Nová zelená úsporám od Ministerstva životního prostředí? Od státu tedy můžete v rámci dotace na tepelná čerpadla získat až 75 000 Kč.

Dotace tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla jsou řazena do oblasti podpory jako Efektivní využití zdrojů energie, označené písmenem C. Výzva v programu Zelená úsporám je v současnosti vypsána jak pro rodinné domy, tak se vztahuje dotace na bytové domy prozatím pouze v Praze.  

Příjem žádostí pro majitele rodinných domů začal 22. října 2015 a k ukončení příjmu žádostí dojde až po vyčerpání prostředků nebo 31. prosince 2021. U bytových domů byl příjem žádostí o dotace v programu Zelená úsporám zahájen 15. března 2016 a potrvá také do konce roku 2021.

Dotační program se vztahuje na všechny typy čerpadel, takže finance můžete čerpat na:

Zelená úsporám na tepelné čerpadlo

Ceny tepelných čerpadel s dotačním programem Nová zelená úsporám na tepelné čerpadlo mohou být sníženy až o 75 000 Kč od státu. Veškeré papírování okolo získání dotace na tepelné čerpadlo Vám pomůžeme vyřídit přímo ve společnosti 2K Energy s.r.o.

Neváhejte tedy a poraďte se, jak získat nízkoenergetické tepelné čerpadlo pomocí, kterého ušetříte až 80% na nákladech za vytápění. Připravíme Vám kalkulaci, připravíme podklady pro získání financí v dotačním programu Zelená úsporám a celý projekt zrealizujeme. 

Kotlíková dotace na tepelné čerpadlo

Využít také můžete Kotlíkovou dotaci, která slouží na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za nové ekologičtější způsoby vytápění, tedy i jako dotace na tepelná čerpadla. Získejte finanční příspěvek až ve výši 85 % způsobilých výdajů v rámci kotlíkové dotace na tepelné čerpadlo. Seznam kotlů a dalších projektů na kotlíkovou dotaci najdete ke stažení zde!

Pozor! Aktuálně bylo přislíbeno navýšení kotlíkové dotace o 300 milionů korun. Částka bude rozdělena do jednotlivých krajů a finanční podpora by z ní měla mířit na nejekologičtější způsoby vytápění, jakými jsou kotle na biomasu a tepelná čerpadla. Více informací o kotlíkové dotaci najdete v našem článku Kotlíková dotace 2017!   

 

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Zpět na aktuality

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.

 
Potřebujete ušetřit na energiích? Rádi Vám poradíme...
TOPlist