Dotace na kotle

Přemýšlíte o výměně starého kotle za úspornější a ekologičtější verzi? Nezapomeňte přitom využít aktuální nabídku dotací z programu Nová zelená úsporám. Žádost o dotace na kotle můžete podat Vy sami nebo v zastoupení firmy, která Vám nový kotel instaluje.

V roce 2013 se rozběhl program Nová zelená úsporám podporující výměnu starých kotlů v krajích České republiky s největším znečištěním ovzduší. Výzva platila pro Středočeský, Moravskoslezský, Plzeňský, Královéhradecký a Ústecký kraj.

Ušetřete za nový kotel až 75%

Prostřednictvím dotací mohli zájemci získat podporu až 75% z nákladů na nový kotel nebo krbová kamna, pokud se současně rozhodli pro zateplením domu. Bez zateplení se podpora pohybovala do maximální výše dotace kolem 40.000 Kč. Výzva na výměnu kotle se vztahovala na kotle na biomasu, kondenzační plynové kotle i krbová kamna.    

Dotace na kotle 2015

V minulém roce proběhla další výzva v programu Zelená úsporám zaměřená na rodinné domy. Mimo jiné se dotace vztahovaly také na podporu efektivního využití zdrojů energie, které podporovaly i výměnu starých kotlů za nové nízkoenergetické kotle na biomasu či plyn.

Kotel za polovinu ceny

Prostřednictvím výzvy pro rok 2015 jste mohli získat dotace na kotel až ve výši 75%, když jste společně s výměnou realizovali i další opatření ke snížení energetické náročnosti budovy. V případě, že už žadatelé měli nízkoenergetický dům, pohybovala se výše dotace na kotel do 55% způsobilých výdajů. Jde o konečné realizační výdaje, které můžete doložit fakturou a soupisem prací.  

Dotace na kotel 2016

Další výzva programu Zelená Úsporám byla spuštěna v říjnu 2015 pro rodinné domy. Nově byla 15. 3. 2016 spuštěna také dotace na bytové domy. Další novinkou je, že není třeba mít vypracovaný projekt ani zpracovaný odborný posudek pro získání dotace na kotle na tuhá paliva a plynové kotle. 

Obraťte se na společnost 2K Energy s.r.o., kde Vám při koupi kotle u nás zpracujeme dotace na kotel v programu Nová zelená úsporám nebo v rámci kotlíkové dotace zcela zdarma. Zde najdete informaci, na jaké kotle můžete získat finanční podporu: Kotlíková dotace seznam kotlů

 

Dotace v programu Zelená úsporám je možná pouze v případě, pokud domácnost ruší kotel na tuhá paliva nebo elektrokotel. Není možné žádat o dotaci při změně starého plynového kotle za kotel kondenzační. 

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Zpět na aktuality

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.

 
Potřebujete ušetřit na energiích? Rádi Vám poradíme...
TOPlist