Dotace na bytové domy

Nejen pro rodinné domy je určena finanční podpora v programu Nová zelená úsporám, která poprvé umožnila čerpat finance v roce 2015. Z celkové sumy v dotačním programu přišlo 49% na bytové domy, 21% na rodinné domy a zbylých 30% na veřejné budovy. Od března 2016 běží již 2. výzva v rámci dotací na bytové domy, kde je připraveno 250 000 000 Kč!

První výzva na dotace pro bytové domy byla vyhlášena 1. 4. 2015 a vztahovala se na renovace stávajících bytových domů v Praze. Do budoucna se také plánuje vypsání dalších výzev pro novostavby v pasivním energetickém standardu po celé České republice.

Zelená úsporám pro bytové domy 

V dotačním programu pro bytové domy mohou získat prozatím finanční podporu na stávající bytové domy v Praze. Příště by se dotace měli také vztahovat také na výstavbu nízkoenergetických bytových domů po celé České republice. Výše dotace v programu Zelená úsporám 2016 pro bytové domy dosahoval až na 20% způsobilých výdajů na jednu bytovou jednotku.   

Dotace na bytové domy 2016

Již 2. výzva v programu Zelená úsporám byla vyhlášena 15. 3. 2016 a vztahuje na již postavené bytové domy v Praze, které projdou úpravami ke snížení energetické náročnosti budov nebo k efektivnějšímu využití zdrojů energie. Nově se zvýšila výše dotace na bytové domy na 20-30% způsobilých výdajů.

Na co můžete dotace na bytové domy žádat? 

  • zateplení bytových domů
  • výměna oken, dveří
  • renovace starého kotle na tuhá paliva
  • instalace nového systému vytápění

Do konce roku 2021 bude v rámci dotací v programu Nová zelená úsporám rozděleno 27 miliard korun. Neváhejte a již teď nás kontaktujte, abychom společně vypracovali dle závazných pokynů žádost o dotace na bytové domy. Žádosti je možné podávat od 15. března 2016 pouze elektronicky prostřednictvím online formuláře.  

Dotace na bytové domy v programu Zelená úsporám je možná pouze v případě, pokud domácnost ruší kotel na tuhá paliva nebo elektrokotel. Není možné žádat o dotaci při změně starého plynového kotle za kotel kondenzační.

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Zpět na aktuality

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.

 
Potřebujete ušetřit na energiích? Rádi Vám poradíme...
TOPlist