Solární kolektory

V domácnosti můžeme využívat solární energii, buď prostřednictvím fotovoltaických panelů, jejichž články přeměňují světelnou elektromagnetickou energii na elektřinu.  Druhou možností jsou solární kolektory, které jsou využívány na ohřev vody a vytápění.

Na jakém principu pracují solární kolektory? V solárním kolektoru, na který dopadá sluneční záření, je energie přeměňována v tzv. absorbéru na teplo. Odtud je tepelná energie pomocí kapaliny nebo vzduchu přiváděna potrubím na místo určení, kde je zužitkována jako vytápění nebo ohřev vody.  

Dotace na solární kolektory

Od roku 2015 se vztahují dotace na bytové domy. Zatím jde pouze o finanční podporu nové výstavby energeticky úsporných bytových domů a sníženní energetické náročnosti u starých bytových domů v Praze. Dotace na solární panely na ohřev teplé vody, vytápění či výrobu elektřiny Vám rádi pomůžeme vyřídit.  

Zjistěte, jak ušetřit desetitisíce na dodávkách tepla!

Nechte nám kontakt a náš odborník Vám udělá nezávaznou kalkulaci

Kontaktní formulář

Poradíme Vám, jak ušetřit na energiích! Zadejte prosím Vaše kontaktní údaje, naši pracovníci Vás budou na základě odeslaného formuláře kontaktovat. Děkujeme.